Finance r Kursi i kembimit:Revanshi i lekut

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Leku po forcohet me ritëm të shpejtë ndaj euros. Ekspertët presin që kjo tendencë të vazhdojë gjatë verës. Nga Ersuin Shehu Kursi i këmbimit mes euros dhe lekut në tre javët e fundit ka sjellë një “çlirim” për ekonominë shqiptare. Leku më në fund po forcohet ndaj euros, pas një dobësimi të vazhdueshëm që kishte nisur qysh në muajin dhjetor. Në fillim të muajit qershor euro u duk e pandalshme dhe kaloi vlerën e 133 lekëve, tokë e pashkelur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of