Financimi i gjelbër

10/10/2016 3:05 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint“Ne kemi zhvilluar së fundi një plan kombëtar për eficencën e energjisë. Targeti për kursimet e energjisë elektrike në përgjithësi vjen nga sektori i transportit ku kemi dhe konsumin më të madh të naftës dhe nënprodukteve të saj dhe sektori tjetër që vjen pas tij nga zhvillimi i madh i bilancit të sistemit energjetik janë ndërtesat. Konsumatori shtëpiak, konsumatori rezidencial është konsumatori më i madh në Shqipëri dhe është më i drejtpërdrejtë. Në këtë kuptim, ne në planin kombëtar për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of