Financimi i planit

20/04/2020 12:15 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistrat europianë të Financave përpiqen të arrijnë një marrëveshje mbi koronavirusin. Edhe një herë, Eurozona grindet mbi borxhin   Është “e pamundur të jesh më optimist se António Costa”, tha dikur presidenti i Portugalisë, për kryeministrin gazmor. Megjithatë, më 26 mars, z. Costa nuk dukej aspak optimist. Pasi udhëheqësit e BE-së mbajtën një video-konferencë të tensionuar mbi krizën e Covid-19, ai doli para kamerave me një fytyrë të vrenjtur dhe deklaroi: “Nëse nuk e respektojmë njëri-tjetrin… askush nuk ka kuptuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of