Firefox permiresohet

25/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Mozilla ka përmirësuar 13 dobësi në Firefox, duke përfshirë rilidhjen e një vrime, që mendohet se ishte shkaktuar në mars të vitit 2010. 11 nga 13 dobësitë ishin vlerësuar "në gjendje kritike" sa i përket nivelit të sulmit, duke përfaqësuar vrimat që do të mund të përdoreshin nga hakerët për të plaçkitur një sistem ose infektimin e tij me një sulm keqdashës. Versionet e përmirësuara ishin caktuar për Firefox 3.6.13 dhe Firefox 3.4.16 nga Mozilla, e cila vazhdon të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of