Firence, qyteti peseshekullor i Rilindjes

07/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKryeqyteti i rajonit te bukur te Toskanes ne Italine Qendrore, Firence, njihet per rolin e tij ne nxjerrjen e Europes nga Mesjeta ne periudhen e Rilindjes, duke udhehequr rrugen per ndryshimin e artit, arkitektures, eksplorimit, politikes dhe biznesit ne bote Mbetet një qytet që i dedikohet stilit, madhështisë dhe bukurisë dhe për udhëtarët ka aq shumë për të përjetuar sa pyetja është “çfarë do të shohim sotr” dhe jo “çfarë do të anashkalojmë deri herën tjetër që do vizitojmë këtë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of