Firence, qyteti peseshekullor i Rilindjes

08/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint   Kryeqyteti i rajonit të bukur të Toskanës në Italinë Qendrore, Firence, njihet për rolin e tij në nxjerrjen e Europës nga Mesjeta në periudhën e Rilindjes, duke udhëhequr rrugën për ndryshimin e artit, arkitekturës, eksplorimit, politikës dhe biznesit në botë.   Mbetet një qytet që i dedikohet stilit, madhështisë dhe bukurisë dhe për udhëtarët ka aq shumë për të përjetuar sa pyetja është “çfarë do të shohim sotr” dhe jo “çfarë do të anashkalojmë deri herën tjetër që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of