Firmat i kthejnë kurrizin Europës Juglindore

10/12/2012 1:29 PM 0 komente

Për më shumë se një dekadë, kompanitë perëndimore kishin investuar ndjeshëm në Europën Juglindore, teksa lindja e euros kishte nxitur rritjen ekonomikë. Por tani, ato nuk po e bëjnë më këtë, shkruan “Wall Street Journal”. Kompania britanike “Kimberly-Clark Corp.” tha në tetor se ajo do të hiqte qafe pjesën më të madhe të biznesit të pelenave të saj “Huggies” në Europë, pas viteve të tëra përballjesh me normën e ulët të lindjeve, rënien e çmimeve dhe konkurrencës nga markat private. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of