Fiskalizimi / Tatimet sqarojnë si duhet të veprojnë farmacitë që punojnë me rimbursim

01/02/2021 12:02 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProcesi i fiskalizimit, që nisi në janar për transaksionet me entet shtetërore po has paqartësitë e para. Drejtoria e Tatimeve, Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor (FSDKSH), Urdhri i Farmacistit njoftojnë se e vlerësojnë të nevojshme daljen me një sqarim të përbashkët për çdo paqartësi të subjekteve tatimpagues, si dhe shmangien e abuzimeve apo keqinterpretimeve. Sipas njoftimit, ligji Nr. 87/2019 “Për faturën dhe sistemin e monitorimit të qarkullimit”, i ndryshuar, i fillon efektet sipas fashave si vijon: -për […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of