Fiskalizimi

16/12/2019 12:11 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Financave dhe Ekonomisë ka nxjerrë për konsultim draftin e udhëzimit që sanksionon mënyrën sesi do të zbatohet ligji “Për faturën dhe sistemin e monitorimit të qarkullimit” apo siç njihet ndryshe fiskalzimi. Ky draft do të revolucionarizojë tërësisht mënyrën se si funksionon sistemi i deklarimit online, ku çdo faturë do të deklarohet në kohë reale dhe jo një herë në fund të ditës siç ndodh aktualisht. Në udhëzimin e plotë prej 44 nenesh jepen shembuj rast pas rasti lidhur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of