Fitime befasuese për grurin

25/05/2015 3:26 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNë dritën e një raporti të rëndësishëm‘emetuar’ nga Departamenti Amerikan i Bujqësisë (USDA), që u interpretua gjerësisht si pesimist mbi çmimet e grurit, vlerat ndërkombëtare janë rritur javën e kaluar. Fitimet, të cilat janë përballur me rritjen e kulturës së re australianeme deri 20 dollarë në ton javën e kaluar, me çmimet më të larta për APW në zonën Brisbane, tani në tepri prej 300 dollarësh për ton, i atribuohen një kombinimi të faktorëve themelorë dhe teknikë. Gruri amerikan në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of