Fitimet neto

12/08/2019 8:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Futbolli i femrave po shndërrohet në një biznes të rëndësishëm. Ndërkohë që popullariteti i këtij sporti po rritet, sponsorët dhe transmetuesit po tregohen gjithnjë e më të vëmendshëm   “A duhet të paraqitemi kështu para një loje?”, shkruhet në sloganin e ekipit kombëtar francez, që u shfaq nudo gjatë Kupës Botërore të Futbollit të Femrave në vitin 2011, shkruan The Economist. Gjatë turneut të këtij viti, shifrat arritën nivele rekord, pa qenë nevoja për të ndërmarrë masa të tilla […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of