Fiton euro

24/06/2015 9:30 AM 0 komente

Euro u forcia me bonot e thesarit dhe obligacionet gjermane teksa investitorët prisnin përparim në krizën e borxhit të Greqisë. Rezervat aziatike u rritën dhe indeksi I kontratave të së ardhmes të kapitaleve evropiane u luhat.

Euro qëndroi më lartë kundrejt shumicës së homologëve në Londër, duke fituar 0.4 për qind kundrejt dollarit pas rënies të së martës. Yield-et me maturim 10-vjeçar të obligacioneve amerikane dhe gjermane ranë dy pikë bazë pasi arritën nivelin më të lartë në dy javë këtë javë.

 

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of