Fitorja e Biden kthen “normalitetin” në politikën e jashtme amerikane

26/10/2020 11:13 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me Agim Nesho, ish-ambasador i Shqipërisë në SHBA   Agim Nesho, diplomat dhe ish-ambasador i Shqipërisë në SHBA dhe në OKB, thotë në një intervistë për revistën “Monitor” se një fitore e mundshme e kandidatit amerikan, Joe Biden, do ta rivendoste Amerikën në pozitat e saj të udhëheqëses së rendit liberal botëror. Sipas tij, administrata Trump ndoqi në rajonin e Ballkanit Perëndimor politika koniunkturore, për përfitime politike. Zoti Nesho mendon se fitorja e kandidatit demokrat do të sillte forcim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of