Fituesit dhe humbesit e Interim

13/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Laura çela Si po e përballojnë hapjen e tregjeve me BE-në industritë vendase. Birra dhe mobileritë rezultojnë më “të brishtat”, ndërkohë që sektorë të tjerë ende ruhen nga tarifat e larta doganore në fuqi Kanë mjaftuar vetëm 8 muaj nga nisja e zbatimit të Marrëveshjes Interim (reduktimi dhe eliminimi i tarifave doganore për produktet me origjinë nga Bashkimi Europian-BE) dhe deficiti tregtar shqiptar është përkeqësuar. Sipas të dhënave të INSTAT deficiti tregtar në 8-mujorin 2007 ka arritur në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of