“Jemi ende larg hapjes zyrtare të negociatave”

14/11/2016 11:29 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Gjergji Vurmo, drejtor programi në Institutin për Demokraci dhe Ndërmjetësim (IDM) Si duhet ta lexojmë progres-raportin në tërësinë e tij? Përgjithësisht një skanim objektiv i progresit me rekomandime inkurajuese për vendin. Mënyra si duhet ta lexojmë është si një axhendë reformash të cilën Shqipëria duhet ta çojë përpara sa më shpejt, në mënyrë sa më të qëndrueshme dhe të pakthyeshme. Çfarë ndodh tani me hapjen e negociatave, por me kushtin e reformës në drejtësi. Çfarë sinjali jepet? Do të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of