Flet Shpetim Idrizi, PS: Qeveria, rritje e sforcuar permes borxheve

14/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ende në Shqipëri nuk mund të flitet për arritjen e një zhvillimi të qëndrueshëm ekonomik dhe ç’është më kryesorja qeveria shqiptare nuk ka ende një profil të qartë ekonomik se si duhet të zhvillohet Shqipëria. Paqartësia për përcaktimin e sektorëve se ku duhet të bazojë zhvillimin qeveria vihet re edhe tek investimet që ajo ka nxitur këtu. Nga një anë synon që të promovojë turizmin dhe, nga ana tjetër, ngre Parqe industriale duke rrezikuar shndërrimin e Shqipërisë në mbartësen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of