Fluturimet që planifikohen të bëhen këtë javë nga Aeroporti i Prishtinës

30/03/2020 1:01 PM 0 komente

Prej datës 13 mars në Kosovë kur janë konfirmuar rastet e para të prekur me koronavius, Qeveria e Kosovës ndërmori një sërë masash për parandalimin e përhapjes së këtij virusi.

Ndër masat e marra është edhe zvogëlimi i numrit të fluturimeve përmes Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari”.

Por gjatë kësaj jave do të realizohen disa fluturime nga Prishtina për në Zvicër, mandej në Gjermani dhe Suedi.

Ky është njoftimi i plotë nga Aeroporti Ndërkombëtarë i Kosovës “Adem Jashari”:

INFORMACION I RI!!!!

Janë shtuar edhe dy fluturime në nisje më datë 4 dhe 5 Prill 2020 !!!!

Fluturimet e planifikuara për javën që vie janë si vijon:

1 Prill 2020/Dy fluturime

GM6143 Prishtinë – Malmo (ora 11:20) CHAIR

GM6043 Prishtinë – Zurich (ora 18:20) CHAIR

3 Prill 2020/Një fluturim

GM6143 Prishtinë – Malmo (ora 11:35) CHAIR

4 Prill 2020/Dy fluturime

EW5703 Prishtinë – Dusseldorf (ora 15:00) EUROWINGS

GM6075 Prishtinë – Basel (ora 11:45) CHAIR

5 Prill 2020/Një fluturim

GM6043 Prishtinë – Zurich (ora 11:45) CHAIR

Për ndonjë ndryshim eventual në nisjet e planifikuara, ju lutemi të jeni në kontakt me kompanitë ajrore apo përfaqësuesit e tyre.

VEMENDJE:

Fluturimet do të operohen me udhëtarë vetëm në shkuarje.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of