FMN E SHQETeSUAR PeR NDIKIMIN E KRIZeS Se KREDIVE

19/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kolapsi i kredive do t’i detyrojë qeveritë në mbarë Botën të bëjnë ndryshime thelbësore në buxhetet e tyre, tha Rodrigo Rato, ish-drejtori i Fondit Monetar Ndërkombëtar duke shprehur shqetësimin e institucionit që drejtoi. Rato tha se shtrëngimi i kredive ishte një krizë serioze, që nuk është shtrirë ende në mbarë Botën. "Politikëbërësit nuk duhet të mendojnë se problemet do të mbeten në tryezat e punës së bankierëve", shtoi ai. Problemet po prekin sektorin real dhe po ndikojnë edhe në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of