FMN jep pjesën e dytë të huasë për Kosovën

23/07/2012 12:10 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFondi Monetar Ndërkombëtar aprovoi dhënien e 48 milionë eurove, si pjesë e huasë së dytë “stand by” për Kosovën, raporton agjencia e lajmeve AFP. “Drita jeshile” u dha pas rishikimit të performancës ekonomike të Kosovës nga FMN-ja në kuadër të një programi të mbështetur nga marrëveshja me vlerë prej 111.5 milionë eurosh. “Politikat makroekonomike dhe financiare janë kryesisht në rrugën e duhur”, vlerësoi FMN-ja. Dhënia e pjesës së dytë të huasë u bë e mundur pasi Kosova përmbushi kriteret e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of