FMN këshillon Kroacinë të gjejë balancën mes prioriteteve

21/12/2020 10:38 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë ekip i Fondit Monetar Ndërkombëtar (FMN), i udhëhequr nga zoti Srikant Seshadri, zhvilloi diskutime virtuale me autoritetet kroate gjatë 16-25 nëntorit 2020, mbi mënyrën e ekuilibrimit të përparësive afatshkurtra të mbështetjes ekonomike, përballë shtimit të infeksioneve, kundër prioriteteve afatgjata të rikuperimit të hapësirës fiskale dhe rritjes së produktivitetit dhe nëpërmjet përmirësimit të investimeve publike dhe ekonomisë së gjelbër. Në fund të vizitës, zoti Seshadri dha ​​deklaratën e mëposhtme: Populli kroat ka treguar një qëndresë të madhe në përballimin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of