FMN për Kosovën: Performanca ekonomike solide, risku fiskal i rritur

18/06/2018 10:41 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNjë delegacion i Fondit Monetar Ndërkombëtar, i kryesuar nga Stephanie Eble, ka vizituar Kosovën nga 30 maji deri më 5 qershor. Qëllimi i vizitës së tyre ka qenë diskutimi i zhvillimit ekonomik dhe pikëpamja ekonomike e Kosovës, shkruan në faqen e FMN-së, përcjell Klan Kosova. Pas vizitës në Kosovës, Eble ka dalë me këtë qëndrim. “Performanca ekonomike vazhdon të jetë solide, me rritjen që për vitin 2018 pritet të jetë 4%. Inflacioni është i ulët dhe deficiti i llogarisë korrente […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of