FMN: Shqipëria, me borxhin më të lartë në rajon, mund të pësojë shok nga rritja ekonomike dhe goditjet në kursin e këmbimit

16/11/2018 2:49 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPërfaqësuesit e Fondit Monetar Ndërkombëtar në një takim me studentë të Fakultetit Ekonomik kanë diskutuar në një seminar të hapur të titulluar “Partneritetet publike private-përfitimet dhe rreziqet, disa mësime nga eksperiencat e vendeve të ndryshme”, lidhur me zhvillimet dhe risqet e sektorit fiskal dhe atij të jashtëm, si dhe risqet ndaj rritjes ekonomike. Kreu i misionit, Znj. Svetlana Cerovic tha se duhet të mënjanohen përjashtimet fiskale, ndërsa sistemi fiskal duhet bërë me e thjeshtë. Ajo shtoi se nëse rritja ekonomike […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of