FMN/ Ulet me 0.4% parashikimi për rritjen ekonomike të Shqipërisë në 2018

16/10/2017 10:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFondi Monetar Ndërkombëtar, në raportin e sapobotuar “Panorama Ekonomike Globale-Tetor 2017”, ka rishikuar në ulje parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë për vitin 2018, në 3.7%, nga 4.1% që ishin pritshmëritë në raportin e marsit, duke e reduktuar me 0.4 pikë përqindjeje. Për vitin 2017, FMN pret që ekonomia shqiptare të mbyllet me një rritje ekonomike prej 3.7% dhe konfirmon të njëjtin qëndrim të marsit. Edhe viti 2022 është korrigjuar në vlerë modeste me 0.1% më pak, nga 4.1% në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of