Fonde per bujqesine

04/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Artan Gjata Kreu i Këshillit të Agrobiznesit Shqiptar, Enver Ferizaj, në një intervistë ekskluzive për revistën MONITOR shpjegon skemën e ndihmës në bujqësi Kreu i Keshillit te Agrobiznesit Shqiptar, Enver Ferizaj, shpjegoi per revisten MONITOR menyren e shperndarjes se fondeve, akorduar nga buxheti i shtetit per fermeret, ne menyre qe te rritet prodhimi bujqesor ne vend, te ulen importet dhe çmimet ne treg. Sipas tij, fondi per mbeshtetjen e prodhimit bujqesor prej 860 milion leke (10 milion usd) do […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of