Fondi Europian për Europën Juglindore

29/05/2017 1:41 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFondi Europian për Europën Juglindore (EFSE) u themelua nga Banka për Zhvillim, KfW, me mbështetjen financiare të Ministrisë Federale Gjermane për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim (BMZ) dhe të Komisionit Europian. Ai synon të nxisë zhvillimin ekonomik dhe prosperitetin në Shqipëri, Armeni, Azerbajxhan, Bjellorusi, Bosnjë e Hercegovinë, Bullgari, Kroaci, ish-Republikën Jugosllave të Maqedonisë, Kosovë, Gjeorgji, Moldavi, Malin e Zi, Rumani, Serbi, Ukrainë dhe Turqi. Duke qenë se aksesi në burime financiare është një faktor kyç suksesi në zhvillimin e segmenteve të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of