Forca e re e punes ne lak

17/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ne Shqiperi, tregu i punes eshte ende i pastabilizuar dhe ka nje mungese te theksuar te rregullave, me te cilat vepron. Ne nje studim te ndermarre nga drejtuesit e Institutit Agenda, Milva Ekonomi dhe Gergji Filipi “Sfidat e te rinjve ne tregun e punesimit”, thuhet se vendi yne po perballet me nje krize punesimi tek te rinjte. Ne ditet e sotme, prezenca e te rinjve ne tregun e punes ka pesuar nje renie deri ne 20%. Gjate periudhes kohore […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of