Franca në “shok”

09/06/2014 10:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint“Fronti Kombëtar: Partia e Parë e Francës”. Me këto fjalë, posterat e ngjitur në mur pas Marinë Le Pen në natën e zgjedhjeve përcaktuan skenën si për triumfin e saj, ashtu dhe për “shokun” e Francës. Në votimin për Parlamentin Europian më 25 maj, Fronti i saj populist Kombëtar kryesoi me 26% – një rezultat historik, i cili ka tronditur partitë politike kryesore të majta dhe të djathta. Fitorja e zonjës Le Pen ishte spektakolare në disa aspekte. Ajo i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of