Franca rrit pagën për punonjësit e kujdesit shëndetësor

27/07/2020 9:43 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Qeveria franceze dhe sindikatat nënshkruan një marrëveshje duke dhënë mbi tetë miliardë euro për rritjen e pagave të punonjësve të kujdesit shëndetësor, ndërsa kryeministri pranoi se masa ishte e vonuar për shkak të pandemisë së koronavirusit. Gjatë kulmit të shpërthimit të virusit në Francë, njerëzit duartrokisnin çdo natë punonjësit e shëndetësisë, nga ana tjetër këta të fundit e cilësonin si të pamjaftueshme nëse nuk shoqërohej me hapa konkretë. Pjesa më e madhe e kësaj pakete përfshin 7.5 miliardë euro […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of