Franshizat

06/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Franshizat janë një mënyrë për kompanitë që të rrisin fitimin e tyre pa qenë nevoja për të rritur aktivet e tyre. Një prej franshizave më të njohura është rrjeti i restoranteve të hamburgerave McDonald’s. Afërsisht 80% e bizneseve të restoranteve McDonald’s në të gjithë Botën janë në pronësi dhe operohen nga franshizmarrës. Megjithatë, pothuajse çdo lloj biznesi ka qenë një franshizë në një formë apo tjetër, duke filluar që nga Big Apple Bagels e deri te DreamMaker Baths&Kitchens. Franshiza […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of