Frika e krizes, Zvicra voton pro europianeve rte rinjr

15/02/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Zvicra votoi pro levizjes se lire te bullgareve e rumuneve ne territorin e saj. Ne krizen ekonomike globale nuk duhet te rrezikohet afrimi me BE-ne. Per kete arsye zviceranet votuan, qe t´i mbajne te hapura portat per shtetasit e BE-se edhe nga Bullgaria e Rumania. Nje arritje e madhe e pjekurise se qytetareve zvicerane. Shume pak kishin llogaritur nje “po” te qarte ne Zvicer. 59% e zgjedhesve votuan per vazhdimin e marreveshjes se lirise se levizjes me BE-ne dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of