Frikë dhe zemërim, teksa virusi rikthehet me rrëmbim në Serbi

27/07/2020 9:36 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në prill, kur Petar Djuric mbërriti në spital me fruta dhe ujë për babanë e tij, ai mësoi se ishte tepër vonë. Për këtë humbje, ai fajëson degradimin e sistemit shëndetësor të Serbisë, po aq sa koronavirusin, shkruan AFP. “Baba, kjo është për ty”, tha 31-vjeçari me sytë e përlotur para një kanali televiziv vendas, teksa iu bashkua protestave që shpërthyen javën e kaluar për mënyrën sesi qeveria serbe e ka trajtuar krizën shëndetësore. Fjalët u kthyen në një […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of