“Ftohet” biznesi i diellit

29/04/2019 3:10 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Prej dy vitesh, të gjithë ata që kanë instaluar një impiant fotovoltaik për vetëkonsum po hasin ngërçin e tepricave që duhet të ishte zgjidhur me një udhëzim të Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë. Në rastin më të mirë, ata që kanë një impiant e mbajnë në punë me kapacitet jo të plotë ose, në rastin më të keq, e mbajnë të fikur. E gjithë kjo zgjat në kohë kthimin e investimit. Operatorët e tregut që merren me shitjen e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of