Fund i parave te lehta: Bankat duhet te pranojne humbjet

25/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint     Nga Charles Wyplosz, Financial Times Injektimi i bashkerenduar i likuiditetit nga ana e bankave qendrore gjate javes se fundit ka qene vertet mbreselenes. Por ende, pas me shume se pese muajsh pas ngrirjes se tregut nderbankar, etja e bankave per para duket e pashuar. Bankat qendrore kane bere çdo gje qe mund te benin per te mbajtur tregjet financiare te qeta. Ato moren rrezikun e “ushqyerjes” se bishes se rrezikshme te moralit dhe çfare fituan duke vepruar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of