Gara e kryeqyteteve

01/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bashkia e Tiranës shqiptar paraqitet me raportin më të ulët të të ardhurave për banor nga kryeqytetet e tjera në rajon. Niveli i ulët i të ardhurave nga tatimet për pronën dhe pesha e lartë e shpenzimeve për personelin (paga) janë dy elementët ku bashkia mban rekord negativ. Të ulëta mbeten dhe shpenzimet kapitale, sidomos nw raport me kryeqytetin e shteti fqinj, Maqedoni Teksa qeveritë qendrore të shteteve të rajonit janë në një “luftë” të ethshme të uljes së […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of