Gara e televizioneve

21/09/2020 11:22 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Platformat me pagesë Tregu i televizioneve po përballet me presionin e ndryshimeve teknologjike, internetit dhe zhvendosjes së preferencave të klientëve drejt shërbimeve alternative.   “Digitalb”, ofruesi i platformës me pagesë televizive, është operatori më i madh i shërbimeve televizive në Shqipëri. Në vitin 2019, të ardhurat e kompanisë ishin rreth 4.6 miliardë lekë, sipas burimeve zyrtare, me rënie 15.4% me bazë vjetore, e ndikuar nga konkurrenca e fortë nga platformat e huaja.   “Tring”, platforma tjetër televizive me pagesë, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of