Gara me rajonin, ofrojmë veç krahun e lirë të punës

11/11/2019 12:20 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Bledar Mankollari, Drejtori Ekzekutiv i DIHA-s, Bledar Mankollari   Shqipëria, në raport me rajonin, ofron vetëm krahun e lirë të punës dhe një volum të lartë punonjësish për momentin, çka i shërbejnë industrisë automotive që të zhvillojë planet e biznesit. Por me emigracionin nga njëra anë dhe me kushtet demografike, vendi ynë duket se do ta humbë këtë aftësi në afatgjatë, ndaj do të duhen politika të reja që nxisin kompanitë të investojnë në këtë sektor. Bledar Mankollari, Drejtori […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of