Gara tatimore dhe harmonizimi tatimor

24/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kasem Seferi – Ekonomist Ne shekullin e XXI – te, asnje prej rajoneve te ekonomise boterore nuk do te jete ne gjendje te beje perpara ne politikat ekonomike pa konsideruar pasojat qe vijne nga jashte Nga pikepamja globale konkurrenca tatimore, ne vetvete, eshte pjese e konkurrences nderkombetare dhe eshte nje teknike e veçante qe perdoret nga lobingu politik ne nivel kombetar. Megjithate, e pare nga nje kendveshtrim tjeter me i ngushte, konkurrenca tatimore eshte nje mjet qe perdoret vetem […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of