Gartner: Shpenzimet IT do të rriten 4% në 2021

26/10/2020 11:55 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nuk ka pasur kurrë një treg me paqëndrueshmëri të tillë – pohon shoqëria e kërkimit, Gartner, që parashikon një rënie të shpenzimeve në vitin 2020 në të gjithë segmentet e teknologjisë së informacionit, duke përfshirë sistemet data center, shërbimet IT, software dhe pajisje për kompanitë. Parashikohet që shpenzimet IT në nivel botëror të arrijnë 3,8 trilionë $ në vitin 2021, me një rritje 4% krahasuar me 2020, sipas shoqërisë së kërkimit Gartner, por në nivele ende të ulëta krahasuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of