Gaz nga SHBA

10/02/2020 8:45 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNënsekretari i për Energjinë: Projekti madhor për gaz nga SHBA-të drejt Europës Lindore, Shqipëria mund të bëhet qendra hyrëse   Shtetet e Bashkuara të Amerikës po hulumtojnë potencialin e penetrimit dhe aplikimit të Gazit të Lëngshëm Natyror (GNL) në Europën Qendrore dhe Lindore, pjesë e të cilit mund të bëhet edhe Shqipëria. Nënsekretari i SHBA për Energjinë nga Fosilet, Steven Winberg, i cili ishte ditët e fundit në Tiranë, tha në një intervistë për “Monitor” dhe emisionin “31 Minuta” në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of