Gazheli-Stanjano: Lehtesitë e procedurave doganore do të rrisin shkëmbimet tregtare mes Shqipërisë dhe Italisë

01/06/2021 8:59 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintLehtësimi dhe thjeshtëzimi i procedurave doganore për bizneset italiane që zhvillojnë aktivitet ekonomik me vendin tonë do të ndikojë në rritjen e shkëmbimit të mallrave, por edhe të veprimtarisë së tyre. Këto ishin temat kryesore që diskutuan gjatë një takimi të Drejtori i Përgjithshëm i Doganave Shqiptare, Genti Gazheli, me Z. Serafino Stajano, Atasheu Tregtar në Ambasadën Italiane, në Tiranë, dhe znj. Elisa Scelsa, Drejtoreshë e Zyrës për Tregtinë me Jashtë (Italian Trade Agency – ITA). Gjatë këtij takimi, bashkëbiseduesit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of