Gazsjellesit, sa afer dhe larg

13/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEdhe pse me pozicion gjeografik te pershtatshem, Shqiperia vijon te mbetet jashte interesave te kompanive te gazit, te ndikuara nga politika. Cfare po ndodh me tregjet dhe mundesia reale Tërheqja e Katarit nga projekti ambicioz i ndërtimit të një gazifikatori me vlerë mbi 3 miliardë euro ka krijuar një situatë të re në rajon dhe ndoshta pak konfuze. Arsyeja e tërheqjes, zyrtarisht sipas shtetit arab, lidhet me fizibilitetin e projektit, pra nuk ishte fitimprurës, sikurse mendohej, ndërsa ajo çfarë mendohet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of