Gerxhaliu: Politika dhe ligji, problemet më të mëdha për bizneset e Kosovës

01/02/2021 12:50 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintIntervistë me ekspertin e ekonomisë dhe ish-drejtorin e Odës Ekonomike të Kosovës, Safet Gërxhaliu   Është një situatë, vërtet shqetësuese, por dua të besoj që shumë politikëbërës në Kosovë do ta kuptojnë që interesat e shtetit nuk mund të jenë interesa të partive politike ose të grupeve të caktuara. Prandaj për ekonominë është koha të bëhet më tepër sesa të flitet sepse në këto momente, nuk kemi hapësirë për kënaqësi me ato që i ofrohen biznesit. Monopolet, pabarazitë, mungesa e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of