Gjana: Prodhojme 80% te nevojave per konsum

20/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ministri i Bujqesise Ushqimit dhe Mbrojtjes se Konsumatorit z.Jemin Gjana vlereson se eshte rritur prodhimi vendas, megjithate per t’u perballur me inflacionin nevojitet te nxitet ky prodhim dhe te rimbursohen pagat e pensionet Rritja e çmimeve ne tregjet nderkombetare per shume arsye dhe si pasoje rritja e çmimeve te ketyre produkteve ne vendin tone eshte shoqeruar kohet e fundit me debate dhe mendime nga ana e eksperteve te ekonomise shqiptare. Nje pjese e mire e tyre, te cilet kane […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of