Gjenerata e menaxhereve te rinj

20/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Elona Gusmari Ata i përkasin pak a shumë një moshe, diku rreth të 30-ve. Janë ambiciozë, të kualifikuar dhe drejtojnë biznese të suksesshme. Rrugën e karrierës e kanë përshkruar ngadalë, por tashmë dinë të drejtojnë me rregulla të qartë “loje”. Një erë e re ka nisur “të fryjë” për biznesin shqiptar. Nëse nuk e keni vënë re imazhi stereotip i një administratori që i përket një gjenerate më të hershme, që mban veshur gjithmonë një “kravatë me gropëza” […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of