Gjeografia e dobët e investimeve të huaja

02/04/2018 11:26 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintInvestimet e huaja ranë në 2017-n. Efektin kryesor e dha TAP. Cilat janë shtetet që investuan më shumë dhe si renditen ato në vite. Sektorët që po tërheqin investime   Investimet e huaja ranë me 35 milionë euro në vitin 2017 (3.7%), duke arritur në 908 milionë euro. Banka e Shqipërisë ka publikuar dhe të dhënat e detajuara sipas shteteve dhe aktivitetit ekonomik, që japin një tendencë të sektorëve dhe shteteve që kanë ulur dhe kanë rritur investimet në Shqipëri […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of