Gjermani, rriten eksportet

31/08/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Eksportet gjermane janë duke e marrë veten, megjithëse ngadalë dhe me zvarritje. Për vitin 2010, Dhoma Gjermane e Industrisë dhe Tregtisë pret rritje 4% të eksporteve. Kjo rritje fillon nga një nivel shumë i ulët, sepse këtë vit, eksportet kanë rënë me 17%. Në shifra absolute kjo përbën një minus në vlerën e 170 miliardë eurove. Në këtë rezultat nuk sjellin shumë ndryshime edhe shifrat pozitive të shitjeve, siç thotë shefi i ekspertëve të DIHK-ut, Axel Nitschke. Rekordi i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of