Gjermania arrin deficit rekord

29/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Masat që Gjermania ndërmori për konsolidimin fiskal deri më tani ishin të dobishme dhe të suksesshme, por pavarësisht kësaj, deficiti buxhetor i këtij viti do të jetë më i larti i parë ndonjëherë në Gjermani, është shprehur ministri i Financave javën e kaluar në raportin mujor. “Në një periudhë afatgjatë, vetëm një reduktim i nivelit të borxhit mund të çojë në një rritje më të madhe ekonomike”, tha zëvendësministri i Financave, Hans Bernhard Beus. Viti 2010 ka mundësi të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of