Gjermania ka nevojë për nxitje fiskale. Ja se çfarë duhet të bëjë

02/09/2019 8:42 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ekonomia ka nevojë si për investime të mëdha afatgjata, si dhe për një nxitje të përkohshme   Bundesbank paralajmëroi së fundmi se Gjermania së shpejti mund të hyjë në recesion, shkruan The Economist. Ekonomia u tkurr në tremujorin e dytë të vitit dhe dy tkurrje tremujore të njëpasnjëshme shpeshherë konsiderohen si treguesi kryesor i një rënieje të mundshme. Në qershor, prodhimi industrial ishte 5.2% më i ulët se një vit më parë, njëkohësisht edhe rënia më e lartë në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of