Gjetjet kryesore nga anketa në terren

28/01/2019 12:23 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintHipertensioni i matur: 24% e femrave dhe 38% e meshkujve të moshës 15-49 vjeç kishin hipertension në momentin matjes. Hipertensioni i matur dhe i diagnostikuar: Vetëm 1 në 4 femra dhe 1 në 5 meshkuj të moshës 15-49 vjeç kanë qenë më parë të diagnostikuar me hipertension. Paaftësitë kronike të vetëraportuara: Prevalenca e vetëraportuar paaftësi kronike është 3% dhe 2%, përkatësisht për femrat dhe meshkujt e moshës 15-59 vjeç. Përparimi i statusit shëndetësor: Shumica e femrave dhe meshkujve të moshës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of