Gjigantet e telefonise nen hetim

29/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Gjermania dhe Belgjika filluan javen e fundit nje hetim per abuzime me poziten dominuese te Vodafone dhe T-Mobile Autoritetet gjermane te antitrustit deklaruan te premten nisjen e nje hetimi nese njesia e sherbimit te telefonise se levizshme te Deutsche Telekom, T-Mobile dhe Vodafone, kishin abuzuar me poziten e tyre dominuese ne treg. Zyra Federale e Kartelit ne Gjermani i nisi procedurat pas nje ankese te KPN, njesise se Telekomit Hollandez. Zyra Gjermane e Kartelit, pas kesaj nuk beri asnje […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of